E-SINAV İLE SINAV TARİHİNİZİ SİZ BELİRLEYİN

Neden E-Sınav?

Kursiyer istediği E-Sınav Merkezine kurs tarafından randevu alınarak başvuru yapılmaktadır

Kursiyer sınavını tablet bilgisayar ile gerçekleştirir

E-Sınava giren sürücü adayları sınav sonucu için beklemez, sonuçları sınav sonunda öğrenmektedir

Sınav sonuç tarihine göre en yakın tarihli Direksiyon Uygulama Sınavına girerek daha erken ehliyet sahibi olmaktadırlar

E-Sınava girecek aday ve öğrencilere hatırlatmalar:

Sınava gelirken yanınızda bulunması gerekenler:

kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi.

E-Sınav kılavuzunda bu belgeler şu şekilde tanımlanmıştır: 

“Kursiyerler, sınava gelirken yanında fotoğraflı ve çift mühürlü sınav giriş belgesi, T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya pasaport (geçerlilik süresi devam eden) bulunduracaklar ve fotoğraflı ve çift mühürlü sınav giriş belgesini salon görevlilerine teslim edeceklerdir. Sınav giriş belgesini teslim etmeyen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.”

“Sınav başladıktan sonra gelen kursiyer/kursiyerler, sınavdan çıkan kursiyer olmadığı sürece sınava alınır ancak bu kursiyer/kursiyerlere ek süre verilmez. Sınavdan çıkan kursiyer olduktan sonra gelen kursiyer/kursiyerler sınava alınmaz. Sınavı tamamlayan ya da sınav süresi biten kursiyerler salondan ayrılırlar.”

Sınav giriş belgeniz üzerindeki tarih ve saat bilgisini dikkatlice inceleyin. Yanlış gün/saatte gelerek sınav hakkınızı kaybetmeyin.

Sınav giriş belgenizdeki sınav merkezi bilgisini inceleyin. İstanbul´da pek çok farklı sınav merkezi bulunmaktadır. Yanlış sınav merkezine giderek hakkınızı kaybetmeyin.

Sınavdan yarım saat önce sınav merkezinde hazır bulunun.

Sınavınız bittiğinde sonucunuzu salon girişindeki bilgisayardan T.C. kimlik numaranızı girerek öğrenebileceğiniz gibi esinav.meb.gov.tr adresinden de öğrenebileceğinizi unutmayın.

E-Sınav Uygulama Kılavuzunu incelemek için tıklayın.